Bezpečnostní informace:

Vítejte na stránce věnující se bezpečnosti práce s motorovými pilami. Následující informace jsou určeny pro profesionální i neprofesionální uživatele řetězových pil. 

Níže jsou uvedeny některé pokyny a užitečné rady k vlastní ochraně  před zraněním při práci s motorovou pilou a současně typy na využití výhod  obrovské funkčnosti,  užitku a úspor, které nabízejí  moderní řetězové pily. 

Řetězová pila není hračka. Pro Vaši  absolutní jistou při práci si důkladně přečtěte uživatelskou příručku dodávanou s motorovou pilou. Při řezání s motorovou pilou, broušení řetězu motorové pily  i následné  údržbě postupujte přesně podle pokynů  výrobce. Tyto informace nemají nahradit informace uvedené v návodu k použití  pro konkrétní motorové pily. 

Řetěz motorové pily  může způsobit zranění, pokud  je nesprávně upevněn  na motorovou pilu nebo je pila nesprávně používána. Instalujte, nastavte a udržujte řetěz tak, jak je doporučováno. Dejte si pozor na zpětný vrh, a to zejména při řezání s výměnným vrcholem. Zpětný vrh může vést k nebezpečné ztrátě kontroly nad motorovou pilou a k vážnému zranění uživatele motorové pily nebo přihlížejícího. Před použitím jakékoli motorové pily si důkladně přečtěte návod k obsluze a bezpečnostní pokyny výrobce.